Zalety technologii
ROZPIĘTOŚĆ BEZ PODPÓR
Technologia daje możliwość tworzenia dużych rozpiętości wiązarów bez konieczności stosowania podpór do 30 m dla elementów prostych i 24 m dla elementów łukowych; w ten sposób zyskujemy całkowicie wolną przestrzeń do zagospodarowania. Ten sam efekt uzyskujemy w domach, gdzie możemy uniknąć ścian nośnych, co daje bardzo dużą swobodę w aranżacji wnętrz.
SZYBKOŚĆ REALIZACJI INWESTYCJI
Szybka realizacja przyspiesza zwrot kosztów oraz możliwość osiągania zysków. Zmniejsza się zakres robót na placu budowy, co znacznie przyspiesza czas budowy. Ze względu na sprawny i szybki montaż gotowych elementów może odbywać się on także w zimie, co wydłuża sezon budowlany.
FABRYCZNA DOKŁADNOŚĆ
Dokładność wykonania elementów wiązarowych daje równą połać dachu, co wpływa korzystnie na szybkość montażu pokrycia. Specjalistyczne maszyny wysokiej klasy gwarantują precyzyjne i estetyczne wykonanie konstrukcji w krótkim czasie.
GWARANCJA I BEZPIECZEŃSTWO
Pod względem wytrzymałości i odporności na korozję biologiczną. Precyzyjne obliczenia inżynieryjne gwarantują bezpieczeństwo konstrukcji, zwłaszcza że program obliczeniowy zakłada znaczny margines bezpieczeństwa dla wytrzymałości tarcicy i łączników. Dokumentacja produkcyjna generowana przez program zmniejsza do minimum ryzyko popełnienia błędu przez człowieka. Technologia charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na silne wiatry. Jest to technologia amerykańska opracowana w celu zapobieżenia katastrofom huraganowym. Taki efekt daje połączenie kawałków drewna na płytkę kolczastą, porównywalnego do wytrzymałości litego drewna.
OSZCZĘDNOŚĆ EKONOMICZNA
Duże oszczędności daje zastosowanie dolnego pasa wiązara jako konstrukcji stropu, zarówno przy poddaszach użytkowych jaki nieużytkowych, eliminując w ten sposób ciężki i kosztowny strop betonowy lub żelbetowy. Lżejsza konstrukcja stropu i dachu pozwala na zastosowanie lżejszych ścian i fundamentów; to sprzężenie daje podwójne oszczędności. Konstrukcja wiązarowa daje swobodę i łatwość przy montażu izolacji dachu oraz wszelkich instalacji, na przykład: elektrycznych, wentylacyjnych i innych. Znany jest dokładny koszt konstrukcji już na etapie projektowania, daje to możliwość świadomego podejmowania decyzji. Konkurencyjna cena względem stali i żelbetu.
OPTYMALIZACJA MATERIAŁU
Optymalizacja przekrojów drewna i minimalizacja odpadów – w sumie do 30-40%; Bardzo dobra proporcja w stosunku: lekkość konstrukcji a jej nośność.
JAKOŚĆ MATERIAŁÓW
Konstrukcja drewniana wykonywana jest z wysokiej jakości drewna suszonego, co wydłuża w czasie jej żywotność. Fabryczna dokładność cięć pozwala uzyskać konstrukcje o równej połaci, co znacznie przyspiesza pokrycie dachu oraz zapewnia estetykę wykonania. Stosowane przez nas łączniki posiadają wymagane aprobaty i atesty.
RÓŻNORODNOŚĆ FORM DACHU
Olbrzymie możliwości konstrukcyjne, pozwalają na uzyskanie skomplikowanych form wiązarowych, także łukowych, mansardowych. Konstrukcja wiązarowa nadaje się pod każdy rodzaj pokrycia dachowego.