Informacje o projekcie

INFORMACJE O PROJEKCIE

Celem projektu jest wdrożenie nowego projektu wzorniczego w postaci 2 typów domów w konstrukcji drewnianej/modułowej: domu pasywnego i energooszczędnego.

Nastąpi poszerzenie oferty o nowe, dotąd nieoferowane produkty zabudowy mieszkaniowej, wykonane z opracowanego przez zespół inż. spółki modelu ściany, w którym zastąpiono tradycyjne słupy drewniane z litego drewna skratowanymi słupkami tzw. posi joist. Zastosowanie szkieletu powoduje, iż w przegrodzie eliminujemy mostki termiczne bez dodatkowej izolacji oraz wymiernie ją usztywniamy. Zaprojektowanie funkcjonalno-użytkowej koncepcji architektonicznej, konstrukcyjnej i wzorniczej dla w/w typów domów z wykorzystaniem opracowanego przez spółkę elementu konstrukcji jest kluczowe dla osiągnięcia rezultatu projektu. Lata doświadczeń na rynku w branży, uzasadniają konieczność wprowadzania nowatorskich rozwiązań i unikatowego wzornictwa tak aby na nasyconym rynku wybijać się ze swoją ofertą i osiągać wymierne rezultaty w komercjalizacji i poprawie dochodowości powadzonej działalności gospodarczej przez spółkę HANTVERKARPOOLEN.

Dofinansowanie projektu z UE: 799 520,00 PLN

Wartość projektu: 2 060 774,70 PLN

OFERTA DOMÓW EKOLOGICZNYCH

Dom energooszczędny

Dom energooszczędny to dom tani w eksploatacji. Najważniejszą cechą, która na to wpływa jest wielkość strat ciepła, generowanych w wyniku m.in.: formy architektonicznej, powierzchni przeszkleń oraz ich usytuowania, grubości i jakości izolacji termicznej, sposobu wentylowania budynku, minimalizowania mostków termicznych, a także usytuowania pomieszczeń.

Mamy dla ciebie dom energooszczędny w naszej ofercie.

Zapraszamy na rozmowę z naszym ekspertem.

 

Dom pasywny

 

Dom pasywny kumuluje jak najwięcej ciepła pochodzącego z zewnątrz, czyli z gruntu lub energii słonecznej oraz odzyskanego z rekuperacji, a także z jego wnętrza, czyli od ludzi i sprzętów domowych. Istotą jest redukcja strat ciepła pozyskanego z zewnątrz, czemu sprzyja wysoka izolacyjność domu i zwarta forma. 

 

Cechy domu pasywnego:

 

  • usytuowanie budynku – takie, aby maksymalnie wykorzystać nasłonecznienie

  • przeszklona ściana, dająca duży uzysk ciepła,

  • kształt – zwarta, kompaktowa bryła,

  • rozplanowanie pomieszczeń – zależne od czasu przebywania. Od strony południowej pokój, w którym przebywamy najwięcej w ciągu dnia, od strony północnej i wschodniej pozostałe pomieszczenia: kuchnia, sypialnia, łazienka oraz pomieszczenia gospodarcze,

  • wysoka izolacyjność cieplna przegród budowlanych: fundamentów, ścian, dachów i stropodachów,

  • wysoka izolacyjność cieplna stolarki okiennej i drzwiowej,

  • wykorzystanie niskochłonnych źródeł energii: rekuperacja – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, gwarantująca dobry mikroklimat, pompa ciepła oraz kolektory słoneczne do podgrzewania wody użytkowej.

 
Mamy dla Ciebie dom pasywny w naszej ofercie.
 
Zapraszamy na rozmowę z naszym ekspertem.

 

Obydwie propozycje domów energooszczędnego oraz pasywnego wpisują się w trend poszukiwania ekologicznych rozwiązań w budownictwie, zakładających walkę z globalnym ociepleniem.

 

Dom energooszczędny i pasywny - różnice

Ile energii dostarczanej z zewnątrz zużywa dom?

Od tego zależy, czy będzie on pasywny czy energooszczędny.

 

Dom energooszczędny (standard energetyczny WT 2021) dopuszcza budowę domów, które nie przekraczają 70 kWh/m2/rok.

Dom pasywny zużywa nie więcej niż 15 kWh/m2/rok.

 

Rozwiązania technologiczne domów ekologicznych są podobne.

 

Dla porównania dom dom tradycyjny zużywa średnio 120 kWh energii /m2/rok.